K
22 lipiec, 2015

W dżungli zdrowia Beaty Pawlikowskiej - cytaty

Kiedy dbasz o siebie, czyli kiedy świadomie podejmujesz takie decyzje, żeby odpowiednio dużo spać, zdrowo jeść i prowadzić aktywny tryb życia, jesteś w stanie wewnętrznej harmonii ze swoim organizmem. Tylko wtedy możesz być także w harmonii ze światem zewnętrznym. 

Prawdziwa siła bierze się z wewnętrznej mocy. A ta moc może zostać zbudowana wyłącznie na harmonii i równowadze. Jeśli chcesz być prawdziwie silnym człowiekiem, musisz zaprowadzić porządek w sobie, a nie w świecie, który cię otacza. Bo kiedy ty będziesz wewnętzrnie uporządkowany, cały świat dookoła natychmiast stanie się harmonijny i czysty. Wewnętrzna moc bierze się z uczciwości wobec samego siebie i odwagi do tego, żeby zmienić w sobie to, co wymaga naprawy. 

Najwieksza rewolucja mojego życia zaczęła się wtedy, gdy odrzuciłam schematy i zaczęłam myśleć. Najpierw trwasz w stanie pewnego bezwładnego uśpienia i jak robot stodujesz się do pewnych wskazówek. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że rośnie w tobie wewnętrzny sprzeciw. Kropla po kropli, niezauważalnie. Ale przychodzi taki dzień kiedy tych drobnych, maleńkich, pozornie nic nie znaczących mysli sprzeciwu jest tak dużo, że nie mieszczą się już w spolegliwej pojemności twojej duszy. Potrzebna jest jedna kropla, któras przepełni czarę. (...) To jest rewolucja. Miałam tak w miłości, w pracy i w kuchni. 

Tak długo jak zmuszasz się do czegoś albo sobie czegoś zakazujesz, będziesz przegrywać. Wiesz dlaczego? (...) Bo jeśli robisz coś wbrew sobie, to musisz przegrać. 

Uczciwość polega na tym, żeby to co myślisz i to co robisz było tym samym. 

I to jest właśnie odpowiedzialność za siebie. Dbam o siebie. Jestem w 100% świadoma tego co wkładam do mojego organizmu, ponieważ wiem, że każda rzecz, jaką zjem albo wypiję, będzie miała określone działanie. Albo mnie wzmocni, albo osłabi i przyciągnie choroby. Dlatego świadomie wybieram to co jem i piję. 

Mam uczciwe intencje. Moim celem jest zdrowie, szczęście i siła. Dlatego dbam o siebie. To znaczy, że nigdy i w żadnych okolicznościach nie jem rzeczy, które są dla mnie szkodliwe. 

Zdrowo jem. Dużo śpię. Pozytywnie myślę. Piję wodę. I ruszam się. 

To, czym karmisz swoje ciało, w absolutnie bezpośredni sposób przekłada się na twoją siłę, zdrowie, samopoczucie i wygląd. 


« Wróć